Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Нефтохимик взе само гейм на Фридрихсхафен в Шампионската лига (видео + галерия)

Волейболният първенец на България Нефтохимик 2010 (Бургас) започна със загуба участието си в Шампионската лига. Момчетата на треньора Найден Найденов взеха само гейм и отстъпиха на германския гранд ВфБ Фридрихсхафен (Фридрихсхафе) с 1:3 (19:25, 19:25, 28:26, 18:25) в първия си мач от 3-ия квалификационен кръг на най-престижния европейски клубен турнир, игран тази вечер пред около 1200 зрители в зала "Младост" в Бургас.

Срещата-реванш между двата тима е в неделя (12 ноември) от 17,00 часа българско време във Фридрихсхафен. Воденият от известния белгийски наставник Витал Хейнен германски тим трябва да спечели само два гейма, за да се класира за груповата фаза на ШЛ. От друга страна шампионите на България трябва да направят истинско чудо и да бият с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.
Нефтохимик - Фридрихсхафен 1:3@@@
Гостите от Фридрихсхафен, които бяха сочени за пълни фаворити в мача, диктуваха напълно играта в първите два гейма, които спечелиха с по 25:19. Бургазлии показаха характер и успяха да се върнат в срещата, след като измъкнаха третата част с 28:26 благодарение на силната игра на новото попълнение на тима - украинският диагонал Олександър Стаценко, и Валентин Братоев. В четвъртия гейм Нефтохимик отново тръгна добре, но не успя да запази добрата си игра, което позволи на Фридрихсхафен да спечели с 25:18, а с това и мача с 3:1.
Най-полезен за Нефтохимик стана новото попълнение на тима - украинският диагонал Олександър Стаценко, който направи своя дебют, с 19 точки (1 блок и 50% ефективност в атака). Валентин Братоев добави още 15 точки (1 блок, 2 аса, 33% ефективност в атака и 37% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.
За гостите от Фридрихсхафен Даниел Малеша реализира 17 точки (2 блока и 60% ефективност в атака). Давид Зосенхаймер (2 блока, 50% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) и гръцкият национал Атанасиос Протопсалтис (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 45% перфектно посрещане) пък завършиха с по 14 точки за победата.
НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) - ВФБ ФРИДРИХСХАФЕН (ФРИДРИХСХАФЕН, ГЕРМАНИЯ) 1:3 (19:25, 19:25, 28:26, 18:25)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 5, Олександър Стаценко 19, Валентин Братоев 15, Георги Петров 6, Илия Петков 12, Николай Къртев 5 - Теодор Салпаров-либеро (Андрей Николов-либеро)
Старши-треньор: Найден Найденов
ФРИДРИХСХАФЕН: Симон Тишер, Даниел Малеша 17, Давид Зосенхаймер 14, Атанасиос Протопсалтис 14, Филип Колин 5, Якоб Гюнтьор 6 - Маркус Щоервалд-либеро (Андреас Таквам 2, Скот Майкъл Кеворкен 2, Томас Кочиан 2, Бартломией Болаж 5)
Старши-треньор: Витал Хейнен.