Спартак (М) с Ивелин загуби ценни точки в края (видео)

Шампионът на Русия Спартак (Москва) изпусна победата при гостуването си на Ростов и продължава да редува силни със слаби мачове. С българския национал Ивелин Попов в състава си, спартаковци направиха 2:2 на "Олимп-2" в Ростов на Дон и заемат 5-о място в класирането, изравнявайки се по точки с Урал на Николай Димитров.

Ростов имаше три поредни победи у дома срещу столичния гранд под ръководството на Курбан Бердиев, но днес беше на няколко минути от поражението. "Жълтите" се спасиха с попадение на Мачей Вилюш и записаха второ поредно равенство в първенството, но пък нямат пълен успех от средата на август.
За Спартак това беше 8-и последоватлен мач без загуба, но тази серия включва 5 равенства, и то срещу съперници, които не са от класата на състава на Масимо Карера.

Въпреки подчертано дефанзивния стил на Ростов, в средата на първото полувреме паднаха цели три гола. Домакините поведоха с точен изстрел на Алексей Ионов след пас на Александър Бухаров, но само за 3 минути Спартак обърна нещата в своя полза. Първо бразилецът Фернандо изравни с мощен шут от 27 метра, а после Луис Адриано свали топката за Денис Глушаков и капитанът матира вратаря Сергей Песяков, който е юноша на Спартак.
На полувремето Карера смени Луис Адриано с Лоренсо Мелгарехо и гостите започнаха да действат по-прибрано, с ясната цел да спестят сили за предстоящото решително гостуване на Севиля в Шампионската лига. В 67-ата минута Ивелин Попов пропиля отличен шанс да сложи край на головата си суша и да убие интригата, но от перфектна позиция шутира над вратата.

В края Ростов притисна съперника и успя да се добере до точката. Това стана в 87-ата минута, когато Мачей Вилюш засече центриране от корнер и се разписа за финалното 2:2.

Спартак за пореден път инкасира късен гол и пропусна да доближи лидерите в класирането. В следващия кръг шампионите приемат Уфа на "Откритие Арена", а Ростов ще има тежко гостуване в Грозни на Ахмат.