Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Спартак (Москва) вкара 5 пред рекордно малко публика, Попето - резерва (видео)

Руският шампион Спартак (Москва) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Русия. Отборът на Масимо Карера разгроми с 5:2 Спартак (Налчик) и в следващата фаза ще срещне втородивизионния Криля Советов, който изненадващо елиминира Рубин като гост.

Ивелин Попов беше резерва за “червено-белите”, но се появи в игра в 78-ата минута на мястото на Денис Давидов. Двубоят на “Откритие Арена” събра само 16 522 зрители - антирекорд в домакинствата на Спартак от началото на сезона.
Гостите изненадващо поведоха с гол на Вениамин Медников, но до почивката Марио Пашалич изравни. Два бързи гола на Лоренсо Мелгарехо осигуриха спокойствие на московчани, но Магомед Гугуев върна интригата в 58-ата минута. До края шампионите доминираха и направиха победата си убедителна с автогол на Ислам Жилов и точен изстрел на Иля Кутепов, който се разписа за пръв път с екипа на Спартак.

Столичният гранд стига до четвъртфиналите в турнира за първи път от сезон 2010/2011.