Късметът този път се усмихна на Щутгарт (видео)

Завърналият се в Бундеслигата Щутгарт продължава да се представя стабилно от началото на сезона. "Швабите" записаха ценна победа над Кьолн с 2:1 и за първи път през настоящата кампания вкараха повече от един гол. Поражението остави "козлите" на дъното в класирането с едва 1 точка, а участието на отбора в Лига Европа още повече ще затрудни задачата му да се спаси от изпадане.

Победното попадение за Щутгарт падна в четвъртата минута на добавеното време и бе дело на резервата Шадрак Аколо. Това бе компенсация за тима на Ханес Волф, който в миналия кръг загуби със същия резултат визитата си на Айнтрахт (Франкфурт), отново с гол в последната минута.
Началото бе по-добро за Кьолн, но Юя Осако пропусна след подаване отдясно. Японецът направи още един сериозен пропуск преди почивката и това се оказа фатално. Вратарят на "козлите" Тимо Хорн показа голяма класа в средата на полувремето, когато паднал спаси с крак удар отблизо. Той обаче беше безпомощен при пробива на Анастасиос Донис в 38-ата минута, завършил с гол за Щутгарт.

В 77-ата минута Доминик Хайнц стреля фалцово в далечния ъгъл и изравни. "Козлите" щяха да са доволни на точката, но в самия край на срещата Аколо се пребори в наказателното поле и с голяма доза шанс успя да преодолее Хорн, носейки третия успех на "швабите".