Дори доказаният Писаро не помогна на Кьолн (видео)

Лошата футболна есен на Кьолн вече се превръща в кошмарна, след като тимът записа шеста загуба от седем кръга и логично остава на последно място само с една точка на своята сметка. Този път воденият от Петер Щьогер състав отстъпи на РБ (Лайцпиг) с 1:2 на свой терен. Това най-вероятно ще се окаже последният мач за наставника начело на “козлите”, защото всичко друго освен оставка или уволнение ще противоречи на логиката.

На домакините не им помогна и опитният Клаудио Писаро. Няколко дни преди 39-ия си рожден ден славният нападател подписа с тима, а днес се появи като смяна в 54-ата минута. Неговите усилия обаче не стигнаха, а срещу себе си имаше имаше играчи с далеч по-добра физическа подготовка. За сравнение, общата възраст на двойката централни защитници на РБ Дайочанкуле Упамекано и Ибрахима Конате беше по-ниска от неговата.

За поражението на Кьолн може би известна отговорност трябва да се търси и на главния съдия Феликс Цвайер. В цели три ситуации футболистите на Кьолн претендираха за дузпа заради игра с ръка на съперников състезател, но арбитърът беше толкова убеден в преценката си, че дори не искаше да използва помощта на технологията за видео повторение. Това допълнително изнерви хората по трибуните на “Райн Енерги Щадион”.
Иначе Лайпциг доминираше, като до 82-ата минута водеше с 2:0 след голове на Лукас Клостерман и Юсуф Поулсен. Отделно датският национал беше ударил греда, а вратарят на Кьолн Тимо Хорн беше отразил няколко чисти положения.
Осем минути преди края обаче Юя Осако намали на 1:2 и това доведе до драматичен завършек, при който участникът в Шампионската лига трябваше да се защитава срещу поредица от високи топки. “Червените бикове” обаче не сгрешиха и с новите три точки се изкачиха до четвърта позиция - непосредствено до Хофенхайм и Байерн (Мюнхен), а след паузата ще се опитат да продължат изкачването си в класирането.