Страхотна задна ножица в 94-ата минута зарадва Франкфурт

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) се добра до трета победа в Бундеслигата след 2:1 над гостуващия Щутгарт в мач от седмия кръг. Великолепен удар със задна ножица на Себастиен Алер в 94-ата минута зарадва феновете по трибуните. Преди това точни бяха Анте Ребич (42) и Симон Тероде (61). Нападателят на гостите Даниел Гинчек за първи път след две години попадна в стартовия състав, след като дълго време лекуваше коляното си.

Гостите първи стигнаха до добра възможност. В деветата минута Даниел Гинчек намери Анастасиос Донис, който обаче беше спрян от вратаря Лукас Храдецки. Стражът добре затвори ъгъла и не остави достатъчно шансове на нападателя. Франкфуртци вдигнаха значително владението на топката и нагледно установиха контрол върху мача. В 42-ата те стигнаха и до попадение. Марк Стендера опита да попаде към Анте Ребич, Холгер Бадщубер игра с топката, но само я направи още по-удобна за Ребич и нападателят не сбърка с диагонален нисък удар от 15 метра - 1:0.

В 61-ата Симон Тероде изравни след точен удар с глава при корнер. Нападателят беше влязъл броени секунди преди изпълнението на ъгловия удар и реализира с първото си докосване - 1:1. Три минути по-късно “мерцедесите” организираха шеметна контра, при която Симон Фалет избута устремения сам срещу вратаря Тероде. Първоначалното съдията извади директен червен картон и назначи дузпа. След видеоповторение арбитърът се коригира и отсъди пряк свободен удар малко пред наказателното поле. Гинчек избра силата и шутира неточно. В 82-ата домакините изпуснаха прекрасна възможност чрез Кевин-Принц Боатенг, който стреля от осем метра, но намери тялото на вратаря. В последния възможен момент Айнтрахт стигна до победен гол. Топката не беше изчистена добре и Алер изпълни страхотна задна ножица от 12 метра, за да порази мрежата за крайното 2:1.