Цървена звезда ликува след три греди за Кьолн (видео)

Цървена звезда изкова ценен успех с 1:0 над Кьолн като гост в среща от Група “Н” на Лига Европа и с 4 точки на своята сметка дава заявка за продължаване напред. В другия мач Арсенал надви БАТЕ (Борисов) с 4:2, което ограничава шансовете на отборите от Беларус и Германия.

Сърбите изиграха много силно първо полувреме, в което правеха каквото си искат на терена. Още в първия половин час те създадоха шест положения срещу нито едно на “козлите”, които като цяло страдат от началото на сезона и са на последно място в Бундеслигата. Логично се стигна и до гола за Звезда, реализиран от бившия нападател на Ювентус Ричмънд Боакие в 30-ата минута.

След почивката обаче нещата се промениха. Треньорът на Кьолн Петер Щьогер направи двойна смяна и тимът му веднага се преобрази. Заредиха се атака след атака пред вратата на “звездашите”, но топката не искаше да влезе. На цели три пъти кълбото се отбиваше в гредите - на два пъти след шутове на Милош Йоич и веднъж след изстрел на Леонардо Битенкурт.

Така сръбския гранд съумя да спечели и с приповдигнато настроение ще приеме Арсенал на 19 октомври.

КЬОЛН - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1

0:1 Боакие (30)