Слован и Божиков изпуснаха победата в края

Отборът на Слован (Братислава) не успя да победи Нитра в домакинството си на Нитра. Това бе своеобразно дерби между втория и третия във временното класиране. Цял мач за домакините записа българският защитник Васил Божиков.

Слован поведе рано в мача. Още в 8-ата минута Филип Холошко порази вратата на съперника за 1:0.
Този резултат се задържа непроменен до 88-ата минута. Домакините почти се виждаха победители, но тогава Томас Кона изравни резултата и донесе поне точка на своя тим.

Това реми обаче не бе от голяма полза и на двата тима, които все повече изостават от лидера Спартак (Търнава). Слован остава на 2-ото място с 22 точки, а Нитра е на 3-ата позиция с 21 точки. Спартак пък вече има преднина от 5 точки пред Слован на върха, след като записа победа с 2:0 над Дунайска Стреда.