Слован с Божиков не успя да победи последния

Отборът на Слован се издъни в гостуването си на последния Спорт (Подбрезова) от 17-ия кръг на първенството на Словакия. Срещата завърши 1:1, а цял мач за тима от Братислава записа българският защитник Васил Божиков. Преди този двубой домакините бяха в серия от 6 поредни загуби, която приключи днес.

Слован поведе в резултата в 10-ата минута с гол на Милан Руднич. Домакините обаче възстановиха равенството в 62-ата минута с попадение на Енди Бернардина.

В 73-ата минута играчите от Подбрезова дори останаха с човек по-малко на терена, но и това не помогна на Слован да вземе толкова нужните три точки.

Така Слован пропусна добра възможност да се приближи до водача в класирането Спартак (Търнава). Тимът от Братислава за момента остава 2-ри с 31 точки и 6 по-малко от лидера. Това равенство пък отлепи Спорт (Подбрезова) от дъното, като тимат вече е на 11-ото място с 11 спечелени точки