Занев и Амкар пак поднесоха изненада (видео)

Набиращият скорост Амкар взе малко очаквана победа при гостуването си на Рубин и продължава да се изкачва в класирането. Отборът от Перм спечели с 1:0 като гост на Рубин благодарение на гола на Януш Гол в 83-ата минута. Петър Занев игра цял мач за Амкар, а Рубин записа четвърто поредно поражение с един и същ резултат.

На "Казан Арена" един срещу друг се изправиха два отбора в различна форма. Старши треньрът на домакините Курбан Бердиев пусна в атаката на своя тим Максим Канунников и Сардар Азмун. Наставникът на Амкар Гаджи Гаджиев отново заложи на петима бранители, а в предни позиции действаше само Станислав Прокофиев.

Двубоят бе под номер 500 за Бердиев начело на Рубин. Неговият отбор доминираше в началните минути, но трудно стигаше до опасни удари към вратата на Артур Нигматулин. На два пъти Азмун се отскубна от притновкивите защитници, но ударите му бяха блокирани. Гостите от Перм опитаха няколко контри, но през почти цялото време се отбраняваха. Най-близо до гола за Рубин беше ветеранът Гьокдениз Карадениз, но Секу Конде се намеси и го блокира.
В 48-ата минута скоростта на Азмун отново му помогна да изскочи на удобна позиия, но Нигматулин спаси. В 64-ата Карадениз направи непростим пропуск от няколко метра и гостите пак оцеляха. Казанци правеха всичко възможно да стигнат до гол, но такъв падна в тяхната врата. В 83-ата минута Александър Миклович прекоси почти целия терен и подаде на Дарко Бодул. Австриецът центрира в наказателното поле, където пръв до топката стигна Гол и я заби под гредата.

С 4 победи от последните 5 мача Амкар вече е 10-и в класирането, въпреки че има най-слабото нападение с едва 7 отбелязани гола. Рубин е в средата на таблицата с 14 точки, но до края на кръга най-вероятно ще отстъпи с още една или две позиции.