Амкар със Занев разби СКА-Хабаровск без Венци Христов (видео)

Отборът на Амкар постигна втора поредна и общо трета победа от началото на сезона в Русия. Водени от българския си капитан Петър Занев, "червено-черните" разгромиха с 3:0 СКА-Хабаровск и се измъкнаха от зоната на изпадащите. Там обаче останаха новаците, за които не игра Венцислав Христов. Въпреки че мачът се развиваше негативно за неговия ти, старши треньорът на СКА Алексей Поддубский направи само едно смяна, а Христов остана на пейката.

Преди началото на срещата Занев получи специална фланелка по повод 100-те му мача с екипа на Амкар.
Гостите от Хабаровск бяха в серия от 5 равенства в Прмиер лигата, но срещу Амкар изглеждаха напълно безпомощни. В 38-ата минута Януш Гол с мощен удар от границата на наказателното поле оправда фамилията си и откри резултата. Той се запази непроменен до 84-ата минута, когато Дарко Бодул от фаул покачи на 2:0, а в добавеното време Бодул намери Павел Комолов и той технично прехвърли врататя на СКА Александър Довбня, слагайки точка на спора.

в класирането Амкар е на 11-о място с 11 точки, а СКА-Хабаровск се намира на 15-а позиция с 8 точки, колкото има и последният Анжи.