Амкар не пусна гол в шести пореден мач (видео)

Отборът на Амкар прекъсна серията си от три поредни победи, но в същото време не допусна гол в шести пореден мач в Премиер лигата. Без контузения български национал Петър Занев “червено-черните” направиха 0:0 с Тосно в последен двубой от 13-ия кръг. Тимът от Перм заема 12-о място в класирането с 15 точки, а новаците от Тосно са на 13-а позиция с 14 пункта.

В отсъствието на Занев дебют като титуляр за Амкар записа привлеченият под наем от Ростов Саид Езатолахи. През първото полувреме и двата отбора хвърлиха много сили в това да опазят вратата си суха и голови положения почти липсваха. Най-добрата атака на гостите беше точно преди почивката, когато Артур Нигматулин изби силен удар на Марко Политанович, а за домакините пропуск направи Александър Милкович след центриране на Сергей баланович.
В 56-ата минута Януш Гол уцели гредата след хубав пас на Павел Комолов. В самия край на срещата Милкович също стреля в гредата и не можа да донесе победата на Амкар.

“Нормален мач. Имахме голямо желание да победим и сякаш прегоряхме”, лаконичен беше след мача наставникът на “червено-черните” Гаджи Гаджиев.