Венци Христов и СКА вече не са на дъното (видео)

Новакът СКА-Хабаровск постигна ценна победа над Ростов в ранния мач от съботната програма на 12-ия кръг в руската Премиер лига. Мирослав Маркович и Денис Дедечко бяха точни за "армейците", а Виталий Устинов вкара гола за гостите. СКА вече е на 13-о място с 11 точки, след като до момента делеше последната позиция с Анжи. Ростов регистрира трета поредна загуба и заема 7-о място в класирането.

Венцислав Христов и днес беше оставен на резервната скамейка, но влезе през второто полувреме. Старши треньорът на СКА Алексей Поддубский избра атаката да се води от Мирослав Маркович, подкрепян от Максим Казанков и Виталий Федотов. "Армейците" се бореха за едва втората си победа през сезона. Първата дойде срещу Анжи в началото на август, а в последните седмици отборът записа 5 поредни равенства, преди да загуби с 0:3 визитата си на Амкар.
Ростов също нямаше успех повече от месец и постепенно се смъкна в класирането. При пораженията от Локомотив (Москва) и ЦСКА (Москва) съставът на Леонид Кучук не отбеляза гол, но защитата на тима бе допуснала само 9 попадения в първите 10 кръга - по-добър показател имаше само водачът Зенит. За гостуването в Хабаровск Кучук заложи на схемата 5-4-1, като в предни позиции действаше Александър Бухаров. Муса Думбия и Александър Зуев също бяха натоварени с предимно офанзивни функции.

Двубоят започна равностойно и с няколко далечни удара на домакините. В 17-ата минута Владислав Никифоров центрира от десния фланг, Макеев и Паршивлюк не се ориентираха добре и позволиха топката да стигне до Мирослав Маркович, който спокойно изчака плонжа на Сергей Песяков и опъна мрежата за 1:0. Ростов не се забави да отговори и в 24-ата минута Бухаров свали с глава към Муса Думбия, но ударът на халфа срещна гредата. Малко по-късно Александър Гацкан също можеше да изравни, но изстрелът му рикошира в Казанков, а после и Александър Довбня се намеси подобаващо. Стражът на СКА обаче се оказа безпомощен в самия край на полувремето, когато Виталий Устинов засече центриране на Гацкан и направи резултата 1:1.
Втората част започна с важен шпагат на Аалександър Димидко, попречил на Зуев да вкара втори гол а Ростов. Венци Христов влезе в 62-ата минута на мястото на Федотов и веднага имаше шанс да се разпише след пас на Маркович с пета, но в последния момент ударът му беше блокиран. В 71-ата минута Дедечко стреля силно извън наказателното поле и завари неподговен Песяков - 2:1. Гостите не съумяха да реагират, а СКА можеше да направи победата си и по-убедителна, но Песяков спаси коварен шут на Николай Калинский.

След паузата за националните отбори СКА ще гостува на Динамо (Москва), а Ростов ще се опита да прекъсне негативната си серия с победа у дома срещу Рубин.