"Орлите" и Имобиле летят в Лига Европа

Отборът на Лацио постигна втора поредна победа в група "К" на Лига Европа. "Орлите" спечелиха с 2:0 първото си домакинство в турнира срещу Зюлте-Варегем пред празния "Олимпико". Головете отбелязаха  Фелипе Кайседо в 18-ата минута и Чиро Имобиле, който вкара дежурното си попадение в 90-ата минута.

Тимът на Симоне Индзаги вече има шест точки, след като спечели с 3:2 първата си среща срещу Витес в Холандия.

Въпреки липсата на своите тифози, тъй като УЕФА наказа домакините заради расистки скандирания от срещата със Спарта Прага (0:3) преди два сезона, играчите на Индзаги нямаха никакви проблеми срещу белгийците.

Тимът от италианската столица започна по-добре срещата, като водеше играта почти през всичките 90 минути. В 18-ата минута еквадорецът Кайседо вкара първото си попадение за клуба, след като отблизо засече с глава. Той се възползва от подаване на Адам Марушич с глава. "Орлите" имаха още няколко възможности, докато гостите изчакваха в своята половина, но в края на първата част Аарон Лея Исека пропусна.

Второто полувреме лациалите се измориха. Звездата Чиро Имобиле, който бе резерва, се появи в игра, както в Холандия, но в последните минути носителят на купата на Белгия надигна глава. Именно поради това Индзаги не пусна Луиш Нани, който се очакваше да дебютира за Лацио. Резервата Петер Олайнка пропусна да изравни сам срещу Томас Стракоша, който изби в корнер, в 79-ата минута.

В последните секунди на мача Имобиле удвои, вкарвайки второто си попадение за сезона в турнира, като и в двата мача се появи от пейката. Италианският национал има осем попадения в Серия "А" след първите шест кръга, като дори отбеляза две попадение при успеха с 3:2 над Ювентус за Суперкупата на Италия.

Лацио има пълен актив от точки, както и Ница, като предстоят двама мача между тях.

Зюлте-Варегем остана без спечелена точка, като предстоят две срещи с Витес, холандците също нямат точка.