17 гола в един мач! Джошкун Якубов изведе Добруджа до първи успех в хандбалния шампионат (видео)

Голмайсторът на мъжкия хандбален отбор на Добруджа - Джошкун Якубов, изигра феноменален мач срещу Локомотив (Горна Оряховица) в първия кръг на новото хандбално първенство. Якубов отбеляза изумителните 17 гола в срещата, което се равнява на повече от половината актив на тима от Добрич, който спечели двубоя с 33:27 попадения.

"Жълто-зелените" взеха добър аванс след първото полувреме - 16:12, а през втората част добавиха още две попадения към преднината си. Дебют за отбора с 5 гола направи Стефан Кирилов, който е юноша именно на горнооряховския Локомотив.  Със страхотни намеси за домакините се отличи и вратарят Емил Иванов, завършил двубоя със 17 спасявания.

Треньорът на Добруджа Георги Андреев обяви, че целта на отбора е да попадне сред първите четири в крайното класиране на редовния сезон, получавайки възможност да се бори за титлата в плейофите. През миналия сезон добричкият тим загуби финала на шампионата с 0:2 мача от Локомотив (Варна), който също постигна успех в първия кръг - 26:22 гола над Осъм (Ловеч)