100 години ски спорт в България

"Черно-белите" шампиони с трудна победа над Осъм на старта в хандбалното първенство (видео)

Шампионът на България по хандбал при мъжете - Локомотив (Варна), постигна успех в откриващия си мач за новия сезон. "Железничарите" победиха Осъм (Ловеч) с 26:22 гола, но на моменти от двубоя показаха колебания, каквито отсъстваха от играта им през миналия сезон, когато триумфираха без поражение в "А" републиканска хандбална група.

Срещата се игра в спортната зала в Ловеч, макар по програма домакин да бе Локомотив. Причината - залата на варненци, за разлика от тази на Осъм, е отпопляема, и е по-разумно ответният сблъсък между двата тима през зимата да се проведе именно там.

"Черно-белите" взеха добър аванс от 5:1 още в първите минути, а на почивката вече имаха 5 гола преднина при 12:7. След почивката обаче Осъм започна да играе по-агресивно, най-вече в защита, и това даде резултат. В средата на частта ловчанлии намалиха изоставането си до 3 попадения и пропуснаха златен шанс да се доближат още повече до съперника, когато за кратък период бяха с двама хандбалисти повече на игрището.

Локомотив удържа натиска на Осъм и се поздрави с първа победа, за която голяма заслуга имат Бранимир Балчев, Живко Димов и Йордан Попов. В състава на домакините чудесно впечатление с изявите си направиха Виктор Симеонов, Теодор Симеонов и младият Преслав Стойчев.

Във втория кръг Осъм приема тима на Добруджа (Добрич), а Локомотив (Варна) почива.