Борусия (Д) не се спря да вкарва, оглави таблицата с голова разлика 10:0

Отборът на Борусия (Дортмунд) смачка с 5:0 гостуващия Кьолн в последна среща от четвъртия кръг в Бундеслигата. Максимилиан Филип (2, 69), Сократис (45) и Пиер-Емерик Обамеянг (59-дузпа, 60) реализираха за състава на Петер Бос. “Жълто-черните” си върнаха върха с актив от 10 точки и впечатляваща голова разлика от 10:0.

Срещата започна по най-добрия начин за вестфалския тим. Още във втората минута Андрей Ярмоленко проби отдясно и центрира към първа греда, където Максимилиан Филип изпревари Хорхе Мере и реализира с глава от пет метра - 1:0. “Жълто-черните” продължиха да атакуват в търсене на второ попадение. В 17-ата Гонсало Кастро хитро свали топката за Пиер-Емерик Обамеянг, който шутира силно и до гредата, но стражът Тимо Хорн плонжира и изби в корнер.

В добавеното време на първата част дортмундци отбелязаха втори гол. След центриране от корнер вратарят Хорн не успя да улови топката, тя падна на земята и Сократис я чукна в мрежата. Съдията се обърна към видеоповторението, за да види дали има нарушение в атака. След консултацията посочи центъра и резултатът стана 2:0.

Момчетата на Петер Бос започнаха вихрено второто полувреме. По-малко от минута след началото Обамеянг стреля ниско по диагонала и топката облиза гредата от външната страна. В 51-ата Махмуд Дахуд шутира мощно от 21 метра и прати кълбото малко над гредата. В 58-ата съдията назначи дузпа за домакините заради игра с ръка с цел блокиране на удар. След видео консултация реферът потвърди решението си и Обамеянг реализира от бялата точка.

Едва минута по-късно нападателят на Борусия наниза още един гол, този път след пас на Лукаш Пишчек. Африканецът беше намерен с успоредно на голлинията подаване и насочи безпогрешно извън обсега на вратаря. В 69-ата резултатът набъбна на 5:0. Дахуд изведе Филип в наказателното поле и вторият технично копна над плонжа на вратаря. В 79-ата вратарят на Дортмунд Бюрки се справи очи в очи с Клюнтер.

Така Борусия е лидер с по-добра голова разлика от Хановер 96 и с точка повече от Байерн (Мюнхен).