Кошмарът на Кьолн продължава с нов епизод (видео)

Именитият германски клуб Кьолн записа пета поредна загуба от началото на сезона в Бундеслигата и остава твърдо на последното място без нито точка на своя сметка. Този път отборът отстъпи вкъщи с 0:1 от Айнтрахт (Франкфурт), независимо че отправи цели осем удара в очетанията на вратата.

Грешка в защитата обаче позволи на Мият Гачинович да излезе сам срещу вратаря в 22-ата минута, след което съдията Мартин Петерсен прецени, че там той е бил фаулиран. Арбитърът беше толкова сигурен в решението си, че не пожела да се възползва от правото да използва услугите на новата технология за видео повторения, което пък ядоса домакините.

От бялата точка новият нападател на гостите Себастиен Алер откри головата си сметка в първенството.

В 33-ата минута играчите на Кьолн също претендираха за наказателен удар, но реферът беше на друго мнение.

Най-големия пропуск пред вратата на Айнтрахт сътвори Юя Осако, който в 79-ата минута не успя да реализира от няколко метра.
Като към тези поражения на “козлите” прибавим и това от Арсенал в Лига Европа преди седмица, става ясно в каква криза е съставът.
От своя страна отборът от Франкфурт записа втора победа, с което постепенно започва да намира себе си след колебливото начало. За Айнтрахт това беше първи успех в Кьолн от 23 години насам