Няма друг като Борусия (Дортмунд) и след този кръг

Борусия (Дортмунд) записа нов успех - 3:0 срещу Хамбургер ШФ като гост, с което се завърна на върха в Бундеслигата след пет изиграни кръга. “Жълто-черните” също така продължават да се гордеят с факта, че в момента те са единственият тим във водещите пет първенства, който все още не е допуснал попадение.

Отборът от Вестфалия стоеше доста по-добре от своя съперник и поведе след гол на Шинджи Кагава в 24-ата минута. Преди това Пиер-Емерик Обамеянг беше уцелил гредата.

Играчите от Хамбург имаха две възможности за изравняване, но Боби Ууд и Андре Хаан не съумяха да преодолеят Роман Бюрки.

Дортмунд удвои аванса си след перфектна контраатака в 63-ата минута, когато Обамеянг заби деветото си попадение в мрежата на “Шпортферайн” изобщо.
В 76-ата минута африканският стрелец дори си позволи лукса да пропусне сам срещу вратаря, но 180 секунди по-късно съотборникът му Кристиан Пулишич не беше толкова благосклонен - 3:0.
За Хамбургер това е трета поредна загуба, с което отборът развали добрите впечатления след двете победи в началото.
Иначе през уикенда Борусия го очаква сблъсък със съименника от Мьонхенгладбах, след което през следващата седмица идва ред на дуела с Реал Мадрид в Шампионската лига.