Краснодар громи в Каспийск (видео)

Отборът на Краснодар разгроми с 5:1 като гост Анжи и излезе на второ място в руската Премиер лига, с равен брой точки с лидера Зенит. Визитата в Каспийск бе от най-лесните за тима на Игор Шалимов. До почивката се разписа Фьодор Смолов, а през второто полувреме точни бяха Виктор Клаесон, Вандерсон (2) и Торнике Окриашвили.

Краснодар постепенно преодоля колебливото начало на сезона и сериозно се доближи до лидерите. Анжи пък се измъкна от последното място в класирането с победата над Уфа в миналия кръг и се надяваше да изненада и "биковете".

Гостите пропиляха няколко положения до почивката, а най-чистото от тях се откри пред Виктор Клаесон. Шведският национал обаче не се възползва от паса на Маурисио Перейра и не успя да преодолее вратаря Александър Будаков. В 39-ата минута новият защитник на Анжи Мирал Самарджич върна лошо с глава към Будаков, но Смолов дебнеше и открадна топката, след което откри резултата.
След почивката Краснодар тотално смачка обезверения си съперник. В 55-ата минута Роман Шишкин центрира, Смолов пропусна за Клаесон и шведът се разписа на празна врата. Малко по-късно той беше заменен, а влезлият на мястото му Вандерсон набързо заби два гола във вратата на домакините. В 71-ата минута бразилецът получи топката около границата на наказателното поле и необезпокояван реализира за 4:0.

В краа на срещата Владимир Полуяхтов върна един гол, но Торнике Окриашвили след пас на Смолов оформи крайното 5:1 в полза на "гражданите".