Смолов нареди "биковете" сред лидерите (видео)

Голмайсторът на Премиер лигата от миналия сезон Фьодор Смолов отново показа високата си класа. Руският национал бързо навлезе във форма, след като се възстанови от травма, и започна да бележи гол след гол. Днес нападателят вкара единственото попадение за победата на Краснодар над Уфа с 1:0 и помогна на "биковете" да излязат на 3-о място във временното класиране. Смолов беше точен в 75-ата минута при визитата на стадион "Нефтяник" след удар на Виктор Клаесон и добавка отблизо.

Двубоят се игра при доста хладно време, а изкуствената настилка затрудни допълнително техничните футболисти на Краснодар. Отборът на Игор Шалимов имаше надмощие от първите минути, а домакините доброволно отстъпиха средата на терена и съсредоточиха усилията си това да не допуснат ранен гол. Първата интересна ситуация създаде Смолов, който преодоля вратаря Александър Беленов, но пред самата голлиния Иван Пауревич изби удара на звездата на "гражданите". Малко по-късно пропуск направи и Виктор Клаесон.
Уфа стартира по-активно второто полувреме, но след появата на Жоао Жоазиньо Краснодар заигра уверено и голът беше въпрос на време. Клаесон, Маурисио Перейра и Смолов не успяха да открият резултата, но четвърт час преди края отбраната на домакините капитулира. Клаесон се измъкна в наказателното поле и стреля, Беленов изби, но Фьодор Смолов стигна пръв до топката и я вкара във вратата на Уфа. В края и гредата помогна на домакините след удар на Юрий Газинский.

С победата Краснодар събра 18 точки и изпревари във временното класиране Ростов и ЦСКА (Москва). Уфа е на 9-о място с 10 точки. Тимът на Сергей Семак загуби три от последните си 4 мача.