100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Билбао показа на Жирона каква е действителността (видео)

Класата на Атлетико Билбао в сравнение с тази на Жирона си каза думата и баските записаха лесна победа с 2:0 в мача между двата тима от третия кръг на Ла Лига. За новаците това е първо поражение при най-големите, след като в предишните два кръга те бяха взели 4 точки от Атлетико Мадрид и Малага.

Независимо че са подсилени с петима преотстъпени от Манчестър Сити, каталунците не бяха в състояние да спрат Атлетик на неговия “Сан Мамес”. Отлично се представи Иняки Уилямс, който блесна с две асистенции. Тъмнокожият бързак първо хвърли перфектен пас към Икер Муниаин в 25-ата минута, а след това изведе и Ариц Адурис в 54-ата минута.

В последните секунди нова акция на Уилямс завърши с изстрел и спасяване на вратаря, след което Сабин Марино уцели гредата при добавката.

За “лъвовете” това е втора победа и тимът продължава да няма загуба, като вече има 7 точки на своята сметка.