Атлетик Билбао спечели баска схватка (видео)

Отборът на Атлетик Билбао надделя с 1:0 при гостуването си на баските си съседи от Ейбар в среща от втория кръг на Ла Лига. Ариц Адурис донесе трите точки на състава на Хосе Сиганда след точен удар в 38-ата минута.

Домакините бяха по-активни в началото на мача, макар да не създадоха опасности. Постепенно “лъвовете” изравниха играта, но положения продължаваше да няма. Гостите от “Сан Мамес” съумяха да вкарат при първата добра възможност. В 38-ата минута Иняки Уилиямс центрира отдясно, а Ариц Адурис скочи на първа греда и вкара през ръцете на вратаря - 0:1.

И след почивката двубоят се развиваше в спокойно темпо. Най-добрият шанс за изравняване се откри пред Кике в 71-ата минута, но вратарят Кепа Арисабалага реагира точно.