Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Барселона се развихри с 5:0 в каталунското дерби, Меси с хеттрик (видео + галерия)

Барселона разгроми Еспаньол с 5:0 в каталунското дерби от третия кръг на Примера дивисион на "Камп Ноу" и излезе еднолично на върха с пълен актив от точки и без допуснат гол във вратата си.

С хеттрик за Барса се отчете мегазвездата Лионел Меси (26, 35, 67), като при първия му гол не беше показана засада. Три минути преди края Жерар Пике направи резултата 4:0, след като се разписа с глава след ъглов удар. В самия край на редовното време и Луис Суарес записа името си сред голмайсторите след асистенция на новото попълнение Усман Дембеле.
Барселона - Еспаньол
Още от първия сигнал играта се пренесе пред вратата на Еспаньол, като за две минути Барселона организира три атаки. Еспаньол погледна към вратата на Тер Стеген едва в 9-ата минута, но това беше епизодичен проблясък и домакините продължиха да диктуват събитията на терена и да владеят повече топката.
В 12-ата минута Еспаньол стигна до първи ъглов удар, след като Юмтити не успя да насочи добре една изсипана топка добре към стража и тя излезе. Последва нова опасност пред вратата на гостите, като Ракитич се размина с топката. Футболистите на Еспаньол се бяха наредили в много сгъстена защита и не позволяваха на играчите на Барселона много свобода в половината си и се опитваха в тези минути да организират бързи контри.

В 18-ата минута Барселона получи право да изпълни пряк свободен удар близо до наказателното поле. Зад топката застана Меси, който намери вратата, но топката попадна в ръцете на вратаря Пау Лопес.

Между 22-ата и 23-ата минута Барселона срещна трудности да изнесе топката и играта се водеше в полето пред Тер Щеген, с което футболистите на Еспаньол показаха, че имат очаквания за положителен резултат на "Камп Ноу". Барселона продължи с постепенните си атаки и търпението се възнагради в 26-ата минута. Иван Ракитич намери Лионел Меси в наказателното поле, аржентинецът беше в засада, но това остана несанкционирано. Меси излъга бранител на Еспеньол, след което намери мрежата.
В 30-ата минута Барса беше близо до удвояване на резултата чрез Ракитич, който завърши чудесна атака, но Лопес отново спаси.
В 35-ата минута Меси отбеляза втория си гол в мача като завърши атака започнала от Луис Суарес, преминала през него и Жорди Алба, който го намери пред вратата и от трудна позиция аржентинецът удвои.

В 43-ата минута гредата спаси Барселона от попадение след удар на Пабло Пиати. В последната минута на редовното време на първата част и Луис Суарес се озова в опасна позиция, но не успя да овладее топката.

Второто полувреме започна както и първото. Барселона отново установи териториален превес в търсене на трети гол, който да обезсърчи гостите и беше близо да го постигне след пробив на Деулофеу отдясно на вратата, но подаването му към Суарес не успя. Футболистите на Еспаньол обаче съвсем не се бяха предали.

В 52-ата минута разсеяна игра на Тер Стеген едва не доведе до попадение във вратата му, но опитът на Пабло Пиати да го прехвърли при неразчетено излизане не успя и топката мина встрани. Секунди по-късно Меси можеше да вкара и трети гол, но топката беше изчистена. В 55-ата минута Луис Суарес пропусна отлична възможност да убие интригата, след като не успя да завърши една атака на Барса, при която топката щастливо беше задържана в игра и разиграна в пеналта, но ударът му мина над вратата.

В 60-ата минута Лео Баптищао пропусна отлична възможност да намали за Еспаньол, но се позабави с удара и позволи на Пике и Юмтити да блокират топката.

В 67-ата минута Меси оформи своя хеттрик, след като завърши атака, започнала от Луис Суарес, с удар от границата на наказателното поле.

В следващата минута настъпи и един дълго чакан миг от феновете на Барселона - на терена се появи новото попълнение Усман Дембеле, който замени Деулофеу.
С наближаването на края на мача играта се поизнерви и реферът често посягаше към жълтите картони. Играчите на Еспаньол се опитваха с нарушения да минимизират щетите, за да не си тръгнат с разгромна загуба от "Камп Ноу". Десетина минути преди края друго от новите попълнения на Барса - Паулиньо, се озова в добра позиция, но не успя да достигне топката след центриране в наказателното поле. Секунди по-късно Тер Стеген показа класа, като спаси силен удар към вратата си. В 83-ата минута Меси изведе Суарес отляво на вратата, но уругваецът вместо да пробва сам да отбележи, реши да върне топката на Меси, за да може аржентинецът да вкара и четвърти гол, но ударът на аржентинеца мина над вратата.

Три минути преди края Меси отново опита късмета си от фаул, топката излезе в корнер, а след неговото изпълнение Жерар Пике с глава направи резултата 4:0.

В последната минута на редовното време сметкавична контраатака на Барселона беше завършена от Луис Суарес, който се възползва от подаването на Усман Дембеле, за да оформи крайното 5:0.

Това беше трета поредна победа за Барселона, като отборът излезе начело с пълен актив и без допуснат гол във вратата си след изиграването на първите три кръга.  За Еспаньол пък това беше втора загуба в шампионата.