Юве загря за "Камп Ноу" с голове на аржентинските си звезди (видео)

Шампионът на Италия Ювентус продължава победния си ход в Серия "А". “Бианконерите" разбиха с 3:0 Киево в първия мач от 3-ия кръг на калчото пред пълните трибуни на "Алианц Стейдиъм". Перпарим Хетемай си отбеляза автогол с глава в 17-ата минута, а през втората част аржентинските звезди Гонсало Игуаин (58) и Пауло Дибала (83) също се разписаха.

Така момчетата на Масимилиано Алегри загряха отлично преди гостуването на Барселона след 72 часа на "Камп Ноу" в първи мач от груповата фаза на Шампионската лига.

След третия пореден успех в шампионата Старата госпожа има пълен актив от девет точки, а тимът е отбелязал десет попадения в първите си 270 минути през сезона, като остана на два гола от рекорда си от 1949/1950 година, когато вкара 12 попадения в три мача.

Ювентус разби Киево Треньорът на домакините пусна за първи път в титулярния състав новите попълнения Войчех Шчесни, Блес Матюиди и Дъглас Коща. За стража това бе абсолютен дебют за гранда от Торино.

Юве спечели напълно заслужено, но не и така лесно, както изглежда от резултата. Преди влизането на Дибала в 54-ата минута гостите имаха своите шансове. Домакините тръгнаха да атакуват от първата минута, но изпитваха трудности срещу един много добре подреден отбор, който действаше на контраатака. В 17-ата минута Миралем Пянич центрира от фаул, а при опит да избие топката Хетемай прати топката в собствената си мрежа.

Ювентус разби Киево "Летящите магаренца" не допускаха много възможности пред своята врата, но в последните 20 метра пред Шчесни изпитваха трудности. Полският вратар трябваше да се намесва след удар от фаул.

Още в първите минути на втората част Алегри пусна Дибала, който веднага вдига класата на Юве. Той влезе на мястото на Коща, а след няколко минути Игуаин вкара втория си гол за сезона. Дибала подаде на Пянич, който майсторски изведе деветката очи в очи със Стефано Сорентино. Таранът не сбърка и удвои.

Ювентус разби Киево Новата десетка на Юве обра овациите с няколко пробива, а Серджо Пелисиер с глава и Валтер Бирса от фаул бяха близо до почетен гол. Ударите и на двамата минаха встрани от гредите, а в 83-ата минута Дибала вкара своя пети гол в първите три кръга на сезона. Той се възползва от пробив на дебютиралия малко по-рано Федерико Бернардески, взе топката преодоля на скорост защитник на Киево и с прецизен изстрел вкара трети гол.

Ювентус разби Киево Новият идол на тифозите има вече седем гола в първите си четири официални мача за Ювентус, който в последните си 27 мача с Киево има 21 победи и шест равенства, а в Торино успехът бе 11-и от 15 мача, като гостите нямат победа.

Ювентус разби Киево Интересното е, че в последните си 37 мача пред своите тифози от Серия "А" Ювентус има 109 точки от 111 точки, като има едва едно равенство с Торино.

Следващия кръг шампионите ще гостуват на Сасуоло.