Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)

Паулиньо и Коутиньо носят победа на Бразилия

Новото попълнение на Барселона Паулиньо и силно желаният от каталунците Коутиньо донесоха победата с 2:0 на Бразилия в мач без значение за "селеао" срещу Еквадор от 15-ия кръг на световните квалификации в Зона Конмебол.

Паулиньо, чийто трансфер на "Камп Ноу" стана обект на доста негативни коментари, доказа своите безспорни качества, които го доведоха в Европа и напомни на света, че той е именно футболистът, извел Коринтианс до триумфа в Копа Либертадорес през 2012 година. 29-годишният играч показа, че може да поведе Бразилия към успех в дни, в които звезди като Неймар и Габриел Жезус не са на нужното ниво.

Паулиньо откри резултата в 70-ата минута с типичен свой гол след изпълнение на корнер, оставил вратаря Максимо Бангера безпомощен. След изпълнение на корнер от Вилиан, с топката се разминаха няколко играчи, тя тупна в полето, където отблизо Паулиньо я прати в мрежата с мощен удар.

Това беше пети гол за полузащитника в квалификациите, който имат и Хамес Родригес и Пауло Гереро и е с един по-малко от Неймар. Деветата поредна победа за Бразилия в квалификациите пък беше подпечатана от Коутиньо седем минути по-късно.

Именно плеймейкърът на Ливърпул, който не участва в последните мачове на "мърсисайдци" с официална причина контузен,  подхвана атаката от собственото поле, намери Габриел Жезус, който нахлу в наказателното поле и технично я върна към Коутиньо, който не сбърка от близо за 2:0.

С победата Бразилия събра 36 точки на върха три кръга преди края и е недостижим за преследвачите. Всъщност "селесао" вече си беше гарантирал участието в Русия догодина. В друг мач от тази вечер без значение за крайното класиране Перу победи у дома Боливия с 2:1.