Аржентина стъпи накриво срещу Уругвай

Изправеният до стената отбор на Аржентина не успя да облекчи задачата си за директно класиране на световното първенство, след като завърши 0:0 с Уругвай в Монтевидео в двубой от 15-ия кръг на квалификациите в Зона Конмебол.

"Гаучосите" останаха на пето място във временното класиране три кръга преди края. Уругвай пък продължи серията си без победа на шест мача и също не е сигурен участник.

В опит да стигнат до победата, от Уругвай рискуваха здравето на Луис Суарес, който започна като титуляр, въпреки че беше оставен на пейката в мача на Барселона срещу Реал за Суперкупата заради проблеми в коляното, които се задълбочиха след мача с Аржентина.

Гостите доминираха на "Естадио Сентенарио", но не успяха да материализират превъзходството си в дебюта на новия треньор Хорхе Сампаоли в официален мач. Преди това той води тима в контролите със Сингапур и Бразилия. Аржентина излезе с всичките си звезди. На терена бяха Лионел Меси, Пауло Дибала, Анхел ди Мария, Лукас Билиа, Серхио Ромеро, Николас Отаменди, Мауро Икарди, но и това не помогна.

Първата възможност беше пред състава на домакините в 37-ата минута, като тя се откри пред Единсон Кавани. В края на частта Меси отправи първия си изстрел, но Муслера спаси. В края на второто полувреме отново Муслера спаси тима си от попадение след удар на Меси от фаул. Така двубоят завърши без победител и всички се оттеглиха недоволни. Уругвай събра 24 точки и върви трети, като има една повече от петия Аржентия и четвъртия Чили и една по-малко от втория Колумбия. На върха вече класиран за Мондиал 2018 е отборът на Бразилия.

В друг мач от квалификациите Парагвай се върна в борбата, след като разгроми с 3:0 Чили като гост. Артуро Видал откри с автогол в 24-ата минута, а през втората част с попадения на Виктор Касерес в 55-ата и Ричард Ортис в добавеното време, Парагвай стигна до убедителния успех. С него "гуараните" събраха 21 точки и са шести, докато Чили остана на четвърто място с 23.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!