След пороя на "Сигнал Идуна Парк" предстоят нови 2 битки за място на четвъртфиналите - на живо от Кьолн и Дортмунд преди днешните мачове

България без право на грешка срещу Финландия

Без право на грешка. Така може да се оприличи днешният двубой с Финландия от плейофите на европейското първенство. Националите ни се изправят срещу суоми от 18:30 часа в Краков, като победата е задължителна. От една страна, за да се изпълни програма минимум, която бе поставена – класиране на 1/4-финал.

От друга, за да се материализират свършеният труд и добрата игра, която водените от Пламен Константинов момчета показаха след загубата от Русия (0:3) на старта.

Двубоят със Словения показа, че лъвовете действително са готови да постигнат нещо повече на това първенство. А съперникът днес е достатъчно подходящ за целта. Финландците, макар и корав тим, който играе отлично в защита, определено не са на нивото на трикольорите, когато те са във форма. Суоми не могат да се похвалят нито с висока блокада, каквато разполага България, нито с мощно нападение като това на Цветан Соколов, още по-малко пък с разнообразието и визията на Георги Братоев. На практика всичко опира до това дали националите ни ще продължат възходящата линия, по която поеха след поражението от Сборная.

Предвид последните два мача, в които победиха Испания и Словения, то е много вероятно Розалин Пенчев да изгуби статута си на титуляр днес. 22-годишният посрещач направи отличен мач срещу Русия, но впоследствие разочарова и няма да бъде изненада, ако на негово място сред стартовите 6 бъде включен Тодор Скримов. Именно неговото появяване на полето в началото на втория гейм срещу словенците направи разликата в наша полза. Той имаше добри изяви и срещу иберийците, отново от пейката, и буквално „плаче” за поста на по-малкия брат на Николай Пенчев. Останалите титуляри изглеждат несменяеми и там едва ли ще има някаква изненада.