Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

България с първа победа на Евроволей 2017 (галерия)

Волейболистите от националиня отбор на България записаха първа победа на Евроволей 20017 в Полша, след като се наложиха над Испания с 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) в “Таурон Арена” в Краков в мач от 2 кръг на Група С.
България - Испания
Така на практика момчетата на Пламен Константинов си осигуриха класиране за следващия етап на Европейското първенство.

В понеделник България среща европейскиет вицешампиони от Словения от 18,30 часа отново в Краков.

Двубоят България - Испания от 2 кръг на Група С на Европейското първенство по волейбол в Полша започна равностойно. Равенството се запази до 3:3. Двоен блок на Николай Николов и Цветан соколов даде преднина на България при 4:3. Атака на Николай Николов през центъра и 6:4. България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване след атака на Розалин Пенчев по диагонала от зона 4. Ас на Хорхе Фернандес изравни резултата при 8:8. Мощен сервис на Розалин Пенчев и ас 10:8. Атака на Николай Пенчев от зона 4 донесе 12:10 за България. Атака на Цветан Соколов направи преднината на България 14:11. Двоен български блок Цветан Соколов и Николай Николов и 15:11. Фернандо Муньос Бенитес взе прекъсване за Испания. България поведе с 16:12 при второто техническо прекъсване. Превъзходството на България стана осезаемо и възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 19:14. Мощен сервис на Розалин Пенчев даде възможност на брат му Николай Пенчев да постигне точка след контраатака 22:14.  Единична блокада на Виктор Йосифов - 23:14. Мощна атака на Цветан Соколов донесе успеха на България в първата част с 25:15.

Втората част започна великолепно за волейболистите на България, които поведоха с 4:0 след атака на Николай Николов. Нова атака в центъра на Николай Николов с 6:1. Първото техническо прекъсване дойде при 8:2, след като Николай Пенчев заби ас. Директна точка от начален удар на Николай Николов и преднината на България стана 10:3. Две поредни испански блокади намалиха резултата до 9:11. Атака на Николай Пенчев изведе България напред при второто техническо прекъсване с 16:13. Испания се доближи само на една точка при 19:18. “Иберийците” успяха да поведат в резултата при 20:19. Пламен Константинов взе прекъсване, но то не даде резултат и Испания дръпна с 2 точки 21:19. “Иберийците” стигнаха до геймбол при 24:21. Българските волейболисти не се предадоха и записаха 3 поредни точки до 24:24. Грешка на Испания и гейбол за България при 25:24. “Фуриите” съумяха отново да поведат след 2 поредни точки - 26:25. Мощен единичен блок на Николай Николов донесе равенство при 26:26. Мощен сервис на Тодор Скримов и тройна българска блокада изведе България до втори геймбол при 27:26. Ас на Тодор Скримов сложи край на втората част при 28:26.

Светослав Гоцев остана в състава ни, който започна в началото на третата част. Малко по-късно и Тодор Алексиев замени Розалин Пенчев. Испания поведе с 6:4, на българските волейболисти успяха да обърнат развоя при първото техническо прекъсване - 8:7. Атака на Тодор Алексиев и 9:7. България поведе с 12:10, но “иберийците” съумяха да изравнят при 13:13. Цветан Соколов отново изведе България напред при 14:13. Николай Пенчев изведе съотборниците си напред при второто техническо прекъсване - 16:15. Страхотно спасяване на Теди Салпаров в защита даде възможност на Цветан Соколов да реализира за 17:15. Атака на Николай Николов без блокада в центъра направи резултата 19:17. Фернадно Муньос Бенитес взе прекъсване за Испания. То не даде резултат и последваха още 3 поредни точки за България - 22:17. България стигна до мачбол при 24:18 след тройна блокада.

България спечели третата част с 25:21, а с това и мача с 3:0 гейма.

Цветан Соколов заби 18 точки (1 ас, 2 блока, 54% ефективност в атака) за победата на България. Николай николов игра страхотно и се отличи с 16 точки (1 ас, 5 блока, 91% ефективност в атака).

За Испания Серихио Нода Бланко стана най-резултатен с 11 точки (1 блок).

БЪЛГАРИЯ - ИСПАНИЯ 3:0 (25:15, 29:26, 25:21)