Зенит загуби първи точки на новия стадион (видео)

Водачът в Премиер лигата на Русия Зенит не успя да победи гостуващия Ростов в двубой от 8-ия кръг и мачът завърши 0:0. По този начин съставът на Роберто Манчини загуби първи точкия на новия си стадион. Питерци играха слабо и закономерно бяха удържани от здравата защита на Ростов.

Въпреки разочароващия резултат, Зенит е лидер в подреждането с 20 точки - една повече от втория Локомотив (Москва). Ростов дели третото място с Краснодар, като двата тима имат по 15 точки.
През седмицата Зенит хвърли много усилия, за да се класира за груповата фаза на Лига Европа. Питерци играха 120 минути срещу Утрехт и благодарение на блестящия от началото на сезона Александър Кокорин пречупиха холандския тим. Въпреки умората, Манчини заложи на обичайните си титуляри, като даде почивка само на Себастиан Дриуси, а вместо него пусна Дмитрий Полоз.

Макар и един от отборите с най-добра защита в Русия през последните години, Ростов получи по три гола във всяко от предишните си 3 гостувания в Санкт Петербург. Преди началото на сезона цели четирима футболисти на клуба от Ростов на Дон преминаха в Зенит, но съставът продължава да е неудобен съперник за всеки и отново е сред лидерите в класирането.
Темпото преди почивката не бе никак високо, а феновете на стадиона не видяха почти никакви голови положения. Домакините се стремяха да задържат по-продължително топката и да търсят пролуки в защитата на Ростов, но в действията им нямаше изненада. Само Кокорин беше близо до гола след центриране на Кристиан Нобоа, но би в тялото на Сергей Песяков. Гостите пък опитаха няколко далечни изстрела, като единствено този на Артур Юсупов премина в близост до целта.
Дриуси влезе в 55-ата минута на мястото на Нобоа и Зенит заигра в схема с трима нападатели. Преди това вратарят на питерци Андрей Луньов спаси коварен изстрел на Муса Думбия. До 70-ата минута пък домакините все още нямаха удар в очертанията на вратата. Все пак, тимът на Манчини се активизира в заключителната част на двубоя, но далечен шут на Далер Кузяев премина встрани от вратата, а Дриуси така и не можеше да си намери място на терена. В крайна сметка срещата закономерно завърши без голове и Зенит продължава да е единственият отбор без поражение след първите 8 кръга.