Зенит оцеля след продължения (видео)

Руският гранд Зенит се добра до груповата фаза ва Лига Европа, но това стана по доста труден начин. Тимът от Санкт Петербург спечели реванше срещу Утрехт с 2:0, но това стана чак след продължения. В първия мач холандците спечелиха с 1:0 и така с общ резултат 2:1 Зенит продължава напред. И двата гола в мача пък бяха дело на Александър Кокорин в 9-ата и 105-ата минута.

Срещата започна отлично за играчите на Роберто Манчини. Още в 9-ата минута след една бърза контраатака Себастиан Дриуси с прекрасен пас намери Далер Кузяев в наказателното поле, той бе препънат от защитник, но въпреки това успя да подаде към непокрития Кокорин, който вкара в опразнената врата за 1:0.

След това Зенит направи всичко по силите си да стигне до втори гол, но той така и не падна в редовното време и се наложи да се изиграят продължения.

В тях домакините все пак успяха да постигнат своето. В 105-ата минута Димитри Полоз с прекрасен финт се освободи на аутлинията и центрира във вратарското поле, където отново Кокорин бе заел добра позиция и засече топката във вратата за крайното 2:1.

Така Зенит се добра до групите на Лига Европа и вече чака жребия в петък.

Зенит - Утрехт 2:0 (в първия мач 0:1)
1:0 Кокорин (9)
2:0 Кокорин (105)