Първа победа за Анжи с новия треньор (видео)

Анжи се измъкна от предпоследното място в руската Премиер лига след минимална, но много важна победа над Уфа с 1:0. Дебютния успех на новия треньор на Вадим Скрипченко донесе Хуан Лескано. Аржентинският нападател, който беше привлечен наскоро от СКА-Хабаровск, се разписа в 18-ата минута. Той наказа грешка на защитата на гостите, излезе сам срещу вратаря Александър Беленов и хладнокръвно реализира първия си гол с екипа на тима от Махачкала.

6000 фенове изгледаха двубоя на “Анжи-Арена”. Преди него домакините бяха в серия от 5 загуби, а Уфа се намираше в горната половина на класирането. Малко след гола Иван Маркелов можеше да удвои преднината на Анжи, но прехвърли и Беленов, и вратата. Втората част премина при надмощие на Уфа, но Александър Будаков изби изстрел с глава на Исламнур Абдулавов при най-доброто положение за гостите.

С 6 точки Анжи вече е на 14-о място, а Уфа остана на 7-а позиция с 10 точки.