България отстъпи на Турция във втората контрола в Истанбул (снимки)

Волейболистите от националния отбор на България загубиха втората си контрола от подготовката за Европейското първенство в Полша. Момчетата на селекционера Пламен Константинов отстъпиха на домакините от Турция с 2:3 (25:22, 25:22, 19:25, 24:26, 13:15) във втората проверка, играна тази вечер в Истанбул.

Селекционерът Пламен Константинов използва всички налични играчи без капитана Виктор Йосифов. Константинов заложи в стартовия състав на Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Теодор Тодоров, Николай Николов и Теодор Салпаров-либеро. В третия гейм в игра влезе новия татко Тодор Скримов, а след това всички останали без Йосифов.

Въпреки, че игра само в първите три гейма, най-резултатен за българския тим стана Цветан Соколов с 16 точки (2 аса и 58% ефективност в атака). Теодор Тодоров завърши с 11 точки (4 блока и 47% ефективност в атака). За турците над всички бе Бурутай Субашъ със страхотните 26 точки (2 блока, 1 ас, 57% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) за победата.

Тази нощ националите ни се прибират във Варна, където ще продължат подготовката си за шампионата на Стария континент, а на 11 и 12 август (петък и събота) приемат Белгия за нови две контроли в зала "Конгресна".

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 2:3 (25:22, 25:22, 19:25, 24:26, 13:15)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 16, Тодор Алексиев 3, Николай Пенчев 8, Теодор Тодоров 11, Николай Николов 5 - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Скримов 7, Светослав Гоцев 3, Велизар Чернокожев 5, Розалин Пенчев 9, Георги Сеганов 1, Владислав Иванов-либеро)
Старши-треньор: Пламен Константинов
ТУРЦИЯ: Арслан Екши 1, Адис Лагумджия 8, Гьокхан Гьокгьоз 11, Бурутай Субашъ 26, Мерт Матич 8, Фаик Гюнеш 7 - Хасан Йешълбудак-либеро (Емре Батур 3, Хакъ Чапкъноолу 1, Иззет Унвер, Мурат Йенипазар 2, Кадир Чин, Йъджът Гюлмезоолу 8, Алперай Демичилер-либеро)
Старши-треньор: Йоско Миленкоски.