Бока с първа загуба за годината

Аржентинският гранд Бока Хуниорс записа първа загуба за 2018 година. Шампионите отстъпиха напълно заслужено с 0:2 в гостуването си на Архентинос Хуниорс от 18-ия кръг на местната Суперлига. Грандът беше без своята най-голяма звезда Карлос Тевес, който получи травма в гостуването на Алианса Лима (0:0) от Копа Либертадорес, което го извади от строя за мача на стадион "Диего Армандо Марадона".
Без Тевес, който пропусна първи мач от завръщането си на "Бомборена", и Бариос, гостите бяха категорично надиграни, а след головете на Мак Алистър в 10-ата минута и Баталини в 65-ата минута, феновете на "червените бръмбари" празнуваха.

Привържениците на домакините не спряха през цялата среща да обиждат и пеят срещу Тевес, който в последния си мач на стадион "Диего Армандо Марадона" през 2015 година, вкара два гола и счупи брутално крака на младия нападател на домакините - Езикел Хам.

Поражението е трето за Бока през този сезон. "Генуезците" обаче остана на първо място в класирането с актив от 43 точки. Преднината на "жълто-сините" пред Талерес (35 точки) е осем точки, докато Индепендиенте и Сан Лоренцо, които имат с един мач по-малко, са с 32 точки.

Третият успех за годината на Архентинос, който е общо осми за сезона, изведе тима на 13-то място с 27 точки.