Бока и Ривър загряха за Суперкласико с победи в последните секунди

Аржентинският шампион Бока Хуниорс върви към защита на титлата, след като постигна инфарктна победа с 2:1 над Тигре на "Бомбонера". "Генуезците" измъкнаха трите точки с гол в 95-ата минута на Леонардо Хара, а преди това Перес Акуня беше изравнил за гостите в 89-ата минута.

Първият гол в двубоя от 19-ия кръг на първенството беше дело на Едвин Кардона, който се разписа от дузпа в 74-ата минута. Интересното е, че колумбиецът би 11-метровия наказателен удар, а не Карлос Тевес, който пропусна дузпа при домакинство на Темперлей (1:0).

Звездата се завърна от първата минута, след като пропусна загубата с 0:2 от Архентинос Хуниорс поради травма. Той дори пропусна отлична възможност още в 3-ата минута, когато стреля слабо в ръцете на вратаря. Бока изигра много силни 20 минути, като пропиля няколко възможности. Един път и гредата спаси гостите след удар на Кардона, след което обаче и гостите имаха своите шансове.

Натискът на Бока се засили след почивката, а още веднъж гредата беше помощник на Тигре, но този път след центриране на Кардона. В 74-ата минута Павон беше фаулиран от Акуня и Бока получи право да изпълни дузпа, която десетката на домакините хладнокръвно реализира. Това бе неговото четвърто попадение в шампионата. Наставникът Гилермо Скелото замени Тевес, но след грешка в защитата Акуня смрази трибуните минута преди края.

Късметът обаче беше на страната на Бока, който все пак стигна до победата в последните секунди на продължението. Това се случи след първото попадение на Хара в първенството с екипа на Бока от 41 мача, като той се възползва от подаване на Абила в 95-ата минута.

Успехът доближи още повече шампионите до нова титла, а освен това вдигна самочувствието на тима преди мача за Суперкупата на Аржентина с Ривър Плейт. Интересното е, че "милионерите" също спечелиха в последната секунда гостуването си на Патронато. Това стана след автогол на Адриан Балбоа, който спря серията от четири мача без успех в първенството на "бяло-червените".

Двата гранда излизат един срещу друг на 15 март в Мендоса, като ще търсят първи трофей за Суперкупата в историята си.

Осем кръга преди края на сезона Бока има актив от 46 точки, като води с осем точки пред втория Талерес. Тигре остана с 15 точки на 24-то място. Ривър пък е на 18-то място с 23 точки.