Домакински обрат утвърди Монако на второто място (видео)

Преди седмица Монако изпусна спечелен мач в Тулуза, но днес футболистите на Леонардо Жардим се показаха в далеч по-добра светлина. Те губеха с 0:1 от гостуващия Бордо, но направиха пълен обрат и вече имат аванс от 5 точки пред Олимпик Марсилия в битката за второто място в Лига 1. Това беше 51-и пореден шампионатен мач на "Луи II", в който монегаските реализираха поне един гол.

Бордо беше без голямата си звезда Малколм, за когото все по-упорито се говори, че ще премине в Байерн (Мюнхен) от лятото. Въпреки това, жирондинци поведоха в 32-ата минута с попадение на Валентин Вада. Те обаче не успяха да удържат натиска на Монако в края на полувремето. След няколко пропуска, Стеван Йоветич изравни в 45-ата минута.
Йоветич отправи още два-три опасни удара в началото на втората част, а в 69-ата минута Маркош Лопеш матира вратаря на Бордо Беноа Костил. Голяма заслуга за гола има десният бек Джибрил Сидибе, който пусна перфектен пас към Лопеш и той от малък ъгъл опъна мрежата.

Бордо има само точка от последните си 3 мача и е на 9-о място в класирането с 36 точки. В следващия кръг тимът на Жослен Гувернек ще е домакин на Анже.