Монако изпусна аванс от два гол и титлата вече е мираж (видео)

Тулуза и Монако направиха зрелищно равенство 3:3 в среща от 27-ия кръг във френското първенство. Рони Лопеш откри резултата в 8-ата минута след подаване на Балде Кейта, който водеше атаката на Монако в отсъствието на Радамел Фалкао. Тулуза обаче изравни резултата в 24-ата минута чрез Сангаре. Той засече центриране отляво на Сила.

Веднага след подновяването на играта гостите стигнаха до нов гол дело на Рони Лопеш. Португалецът завърши със свиреп шут многоходова атака. В 72-ата минута резервата Стеван Йоветич с технично изпълнение вкара нов гол за Монако. Тулуза обаче не се предаде и в 78-ата минута намали резултата, след като Анди Делор се разписа от дузпа. Драматичната развръзка дойде три минути преди края, когато Делор центрира отдясно и Яя Саного майсторски прати топката в мрежата на Субашич за крайното 3:3.

Монако заема втората позиция във временното класиране с актив от 57 точки, което е на 11 и мач повече от лидера Пари Сен Жермен. Тулуза пък е 16-ти в Лига 1 с 28 пункта.