Драматична нова загуба на Берое в Адриатическата лига

Берое отстъпи с 65:66 (16:18, 14:15, 15:8, 20:25) на Партизан в мач от Адриатическата лига по баскетбол за жени и остана на дъното на класирането с 15 точки, колкото има и Трешневка 2009. По-рано днес хърватките загубиха срещу Монтана 2003 с 61:93 (15:22, 15:23, 13:18, 18:28).

Мачът между Берое и Партизан премина през редица обрати, а близо две минути и половина преди края на третата четвъртина старозагорките поведоха с тройка на Александра Петрова и две поредни стрелби на Виолина Кочева от нарушение.

Берое задържа четирите точки аванс след тройка на Кочева 1:05 минути преди финалната сирена, но Партизан успя да обърне резултата. Милица Митрович върна моментално тройката, а Теодора Динева вкара само една от две стрелби от бялата линия за преднина от две точки. Иванка Матич я заличи и даде аванс на сръбкините с тройка 12 секунди преди края, а последователни изстрели на Александра Петрова и Габриела Николова не сполучиха за крайното 65:66.

Теодора Динева завърши мача с 19 точки за Берое, а Кочева добави 12. Матич пък стана най-резултатна с 26 точки, към които добави цели 15 борби. Ашли Клаусен записа други 20 пункта за Партизан.