Монтана оглави класирането в Адриатическата лига

Монтана се изкачи на първо място в Адриатическата лига по баскетбол за жени, след като победи с 93:61 (22:15, 23:15, 18:13, 28:18) хърватския Трешневка 2009. Българките обаче са равни с отбора на Атлет Целие, който е и с мач по-малко.

Първият кош в мача беше записан след цели 2:24 минути игра и беше в полза на Монтана, а при 4:3 за българките започна и дългата серия, донесла крайния успех. Цветомира Шаренкапова даде нейното начало с тройка и тя завърши след 16 точки в полза на Монтана и само четири за домакините. Разликата продължи да расте и през втората част, а полувремето завърши при 47:30 в полза на Монтана.

След тройка на Мария Желязкова в началото на последната четвъртина разликата нарасна до 25 точки, а след това в игра за Монтана се появиха по-голямата част от баскетболистките с по-малко игрово време. В крайна сметка Монтана завърши мача при резултат 93:61, а Сара Буут беше най-полезна с 20 точки, седем борби и три асистенции. Димана Макариева добави 18 точки, а Христина Иванова завърши със 17.

За отбора на Трешневка 2009 по дванадесет точки отбелязаха Карла Еравеч и Ника Мюл.