Полетът на Лацио към Шампионската лига продължава

Отборът на Лацио продължава да лети към мечтаното класиране в Шампионската лига. Играчите на Симоне Индзаги разбиха с 3:0 Сасуоло в мач от 26-ия кръг на Серия "А". "Орлите" не оставиха никакви шансове на домакините на стадион "Мапеи", като звездите Сергей Милинкович-Савич (7,47) и Чиро Имобиле (31) отбелязаха попаденията. Сръбският халф беше точен на два пъти, докато голмайсторът се разписа от дузпа между головете на своя съотборник.

Най-добрият играч на домакините - Доменико Берарди, беше изгонен в 54-ата минута за много груб фаул, а осем минути по-късно и Адам Марушич от Лацио беше пратен предварително под душовете.

Лацио пак разби Сасуоло@@@Така Лацио се изкачи на трето място с актив от 52 точки, изпреварвайки Интер (51) и Рома (50), но "вълците" приемат Милан тази вечер на "Олимпико". Именно срещу "росонерите" лациалите излизат в идващата сряда в битка за място на финала за Купата на Италия. Първият полуфинал завърши 0:0 на "Сан Сиро", като сега тимът от столицата ще има нужда от задължителен успех. Самочувствието обаче е на страната на Имобиле и компания, които след трите поредни загуби в шампионата възвърнаха отличната си форма.

Лацио пак разби Сасуоло@@@Двубоят тръгна отлично за Лацио, който още с първата си добра възможност излезе напред в резултата. Милинкович-Савич получи топката от Фелипе Андерсон, като с майсторско изпълнение от границата на наказателното поле, прати топката в горния ъгъл на домакините. В 30-ата минута след помощта на ВАР реферът отсъди дузпа за лациалите, която беше превърната в гол от Имобиле. Националът на Италия вече има 23 попадения в калчото през тази кампания.

Лацио пак разби Сасуоло@@@Играчите на "зелено-черните" обаче се ядосаха много на това решение на съдията. Бабакар се размина с гол в 38-ата минута, което беше и най-добрата възможност за Сасуоло.

Лацио пак разби Сасуоло@@@Второто полувреме започна с трети гол за Лацио, който отново беше дело на Милинкович-Савич и отново след асистениця на Андерсон, но този път сърбинът беше точен с глава. Попадението е негово девето, което го прави втори най-добър реализатор в отбора след Чиро Имобиле.

Лацио пак разби Сасуоло@@@Малко по-късно изнервеният Берарди беше изгонен с помощта на ВАР и всичко свърши за Сасуоло. Нападателят, който имаше жълт картон за груб фаул срещу Раду преди почивката, пак влезе остро в краката на руменеца. Реферът Манганиело изгледа записа и показа нов картон на Берарди. Той ще пропусне следващите два мача, тъй като висеше с картон преди мача с Лацио.
Лацио пак разби Сасуоло@@@
Томас Стракоша демонстрира отличен рефлекс, а четири минути след това Марушич удари с лакът противник и така двата тима останаха с 10 играчи.

Индзаги замени Марко Пароло, Сенад Лулич и Имобиле, за да ги запази за важната среща с Милан. Така Лацио вкара общо 9 гола в двата си мача срещу Сасуоло, след като през есента на "Олимпико" срещата завърши 6:1.