"Орлите" размахаха мощно крила в Лига Европа (видео)

Отборът на Лацио се класира категорично за 1/8-финала в Лига Европа. "Орлите" успяха да спечелят с 5:1 реванша срещу румънския ФКСБ и така обърнаха нещата в своя полза след загубата с 0:1 в първия двубой в Букурещ. Героят за домакините на "Олимпико" и тази вечер бе Чиро Имобиле, който вкара хеттрик. Той се разписа в 7-ата, 43-ата и 71-ата минута, а другите две попадения за италианците бяха на сметката на Бащош в 35-ата и Фелипе Андерсон в 51-ата минута. За гостите се разписа Гнохере в 82-ата минута.

Срещата започна отлично за Лацио. Още в 7-ата минута тимът стигна до откриване на резултата. Сенад Лулич центрира в наказателното поле, там Имобиле овладя на гърди и отблизо вкара за 1:0.

Домакините продължиха да бъдат активни и в 19-ата минута Фелипе Андерсон намери Имобиле на стрелкова позиция, но ударът на нападателя не се получи и топката мина над вратата. След това в 34-ата минута самият Андерсон стреля от дистанция и принуди вратаря да спасява. При последвалия корнер Бащош с глава порази за втори път вратата на румънците.

В 41-ата минута отново Андерсон напредна на скорост и отправи удар, който бе спасен от вратаря. Две минути по-късно бразилецът напредна отляво и върна към нахлуващия Имобиле, който от движение вкара за 3:0.

В 51-ата минута Фелипе Андерсон пое в средата на терена, напредна и с много премерен удар по земя заби за четвърти път топката във вратата на съперника.

В 70-ата минута играчите на гостите претендираха за дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Будеску. Такава обаче не бе отсъдена, а Лацио веднага организира контраатака, Имобиле получи пас в наказателното поле, финтира защитник и вратаря и отблизо чукна топката зад голлинията за 5:0.

В 82-ата минута ФКСБ стигна до почетен гол. Гнохере получи зад защитата и веднага стреля, като топката рикошира във вратаря и в гърдите му, за да се озове във вратата. В ситуацията останаха съмнения и за игра с ръка.

Така Лацио се класира за 1/8-финалната фаза в турнира с общ резултат 5:2 от двата мача и вече чака жребия за следващия кръг.