Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Копенхаген ядоса Атлетико и си изпати (видео)

Атлетико Мадрид разгроми с 4:1 като гост ФК Копенхаген и показа, че няма да има проблеми да преодолее 1/16-финалите в Лига Европа. Домакините поведоха с попадение на Виктор Фишер в 15-ата минута, но след това разликата в класите бе очевидна и отборът на Диего Симеоне обърна нещата в своя полза с попадения на Саул, Кевин Гамейро, Антоан Гризман и Витоло.

Изненадващото отпадане от Шампионската лига бе тежък удар за Атлетико, но всички в клуба декларираха, че на мачовете в Лига Европа също се гледа сериозно и целта е достигане до финала. Симеоне потвърди амбицията на "дюшекюиите" с избора на състав за гостуването на "Паркен". Атаката се водеше от Антоан Гризман и Кевин Гамейро, а в средата на терена започнаха Саул, Коке, Томас Тейе и Анхел Корея.

Диего Годин, който остана без три зъба в мача срещу Валенсия преди десетина дни, си партнираше в центъра на защитата с Хосе Хименес, а на вратата застана Мигел Анхел Моя.

ФК Копенхаген се представя, меко казано, разочароващо в датското първенство, а наскоро се раздели с крилото Бенямин Вербич. Словенецът премина в Динамо Киев и това отслаби тима на Стале Слобакен, но норвежкият специалист се надяваше да намери начин да изненада Атлетико.

Пиерос Сотириу и Виктор Фишер бяха двамата нападатели в стартовия състав на ФК Копенхаген, Роберт Сков и Расмус Фалк им помагаха по фланговете.

Още в първите три минути Гризман и Саул пропуснаха да накажат стъписаната защита на домакините. Датчаните не си взеха поука и продължиха да действат разсеяно пред вратата си, но отново Гризман стреля неточно. В 13-ата минута французинът се оказа очи в очи със стража Робин Олсен и за пореден път не съумя да го преодолее.

И когато всички очакваха Атлетико да поведе, гол падна във вратата на Моя. Футболист на домакините беше изпуснат да пробие отляво, след което Петер Анкерсен центрира, а Фишер с пета продължи пътя на топката и зарадва феновете на ФК Копенхаген.

Попадението не смути испанците, а ги накара да атакуват още по-яростно. В 21-ата минута Гризман се реваншира за пропуските си и центрира перфектно към Саул, който изпревари Олсен и с глава се разписа за 1:1.

Атлетико изцяло доминираше и не беше изненада, че още преди почивката стигна и до втори гол. Той падна в 37-ата минута след брилянтна комбинация между Люка Ернандес и Гризман. Последва центриране на бранителя към Гамейро и той с едно докосване опъна мрежата. Малко по-късно Сотириу стреля слабо от добра позиция, а в края на полувремето Гамейро пропусна да съкруши домакините.

Втората част не предложи същите емоции. Атлетико вече действаше по-прибрано и разчиташе на контратаки. Домакините пък нямаха никаква идея как да направят нещо смислено в офанзивен план. Реферът Алексей Кулбаков спести няколко картона за по-остри влизания на футболисти и от двата отбора, а снегът направи условията за футбол неприятни.

Въпреки направените смени и пестеливата си игра, гостите от Мадрид стигнаха до още два гола. В 71-та минута Гризман беше изведен в наказателното поле и технично пусна топката между краката на Олсен. Малко след това Витоло се промъкна между няколко защитници в бяло и вкара четвърто попадение за "лос рохибланкос".

Еинственият шанс за домакините да намалят резултата дойде в последните минути, но Павлович с глава уцели гредата.