Сив и пестелив Атлетико се промъкна на 6 точки от Барселона (видео)

Първият преследвач на Барселона в Примера - Атлетико Мадрид, надигра трудно с 1:0 Малага в среща от 23-ия кръг на Примера, играна край Коста дел Сол. Антоан Гризман се разписа за гостите от “Wanda Metropolitano” още преди да е изтекла и минута игрово време. Въпреки че малагийците са последни в класирането, те играха като равен с равен с Атлетико, а “дюшекчиите” за пореден път не впечатлиха с игровия си облик. “Червено-белите” записаха осма победа с 1:0 (от 15) и се доближиха на 6 точки от Барселона преди утрешната среща на каталунците.

Диего Симеоне заложи в атака на Диего Коща и Антоан Гризман. Витоло стартира вместо Анхел Корея. Хосе Гонсалес подреди 4-4-2.

Още в 40-а секунда Гризман реализира попадение. Саул шутира, топката се отби в ръката на Кеко, кълбото се фалцира и попадна в краката на френския стрелец, който отблизо матира вратаря Роберто. Гризи отиде до скамейката и извади фланелка с номер 7 в памет на починалото преди два дни момче от футболната школа на валенсианския Алсира. Младият футболист се отиде от този свят след сърдечен удар.

След попадението “бяло-сините” тръгнаха напред и поставиха под напрежение защитата на мадридчани. В 14-ата останаха съмнения за нарушение на Филипе Луиш пред наказателното поле. Три минути по-късно андалуският тим си извоюва брилянтна голова възможност. Идейе Браун изпревари Габи Фернандес и от много близо насочи с глава близо до гредата в аут. В 29-ата Диего Коща се справи с Луис Ернандес, но не успя да насочи точно към вратата. Десет минути по-късно защитата на “червено-белите” действаше колебливо и за малко сама не създаде неприятности за Ян Облак.

Южняците започнаха мощно втората част. Едва 20 секунди след почивката Юсеф Ел Насири спечели битката с Хосе Хименес и подаде към Кеко, който отблизо не успя да вкара. В 51-ата Роберто Росалес шутира много хубаво от пряк свободен удар, завъртя топката над стената, но не преодоля Ян Облак, който се хвърли и изби над гредата. Андалуският тим продължи да играе по-активно, докато момчетата на Чоло Симеоне действаха прибрано и рядко атакуваха. В 83-ата резервата Фернандо Торес и Мехди Ласен удариха лошо главите си при въздушен сблъсък. Халфът на домакините беше изнесен с носилка, като преди това вратът му беше обездвижен с шина. Домакините трябваше да доиграят срещата с 10-има на терена поради извършените смени.

В крайна сметка Атлетико измъкна успеха. Момчетата на Диего Симеоне имат само едно поражение от 23 мача в Примера и феновете им вярват, че предстои битка за титлата с Барса.