Наполи разпердушини "орлите" и пак е пред Юве (видео)

Силно второ полувреме върна Наполи на върха в класирането на Серия "А". В дербито от 24-ия кръг отборът на Маурицио Сари разгроми Лацио с 4:1 и отново има с точка повече от шампиона Ювентус, който вчера се наложи с 2:0 над Фиорентина.

Стефан де Фрай даде ранен аванс на Лацио, а Наполи много рядко застрашаваше вратата на Томас Стракоша до почивката. В 43-ата минута обаче Хосе Кайехон изравни, а в началото на втората част два бързи гола успокоиха неаполитанци, които повече не изпуснаха инициативата.

Лацио няма победа над Наполи от успеха с 4:2 на “Сан Паоло” през май 2015 година, когато с трите точки си осигури участие в Шампионската лига за сметка на “небесносините”. Последваха равенство и 5 загуби при голова разлика 3:19.
"Орлите" останаха на трето място, но още утре могат да бъдат изместени от Интер и Рома, които са плътно зад тях в класирането.

Неаполитанци имаха доста проблеми с контузени футболисти, но добрата новина бе завръщането в състава на Дрис Мертенс. Белгиецът се възстанови от травма в глезена и водеше атаката на домакините, заедно с Лоренцо Инсиние и Хосе Кайехон.

В защита Маурицио Сари не можеше да разчита на Раул Албиол и Влад Кирикеш и това наложи появата сред титулярите на Лоренцо Тонели, който нямаше нито един мач от началото на сезона. Десният бек Елсейд Хисай до последно беше под въпрос, но започна от първата минута.

Лацио бе без Фелипе Андерсон, но не заради контузия. Старши треньорът Симоне Индзаги беше много недоволен от представянето на бразилеца при шокиращата загуба с 1:2 от Дженоа в миналия кръг и го остави извън групата. Мачът беше по-специален за звездата на “орлите” Чиро Имобиле, който е роден в Неапол. Сергей Милинкович-Савич бе титуляр, след като пропусна двубоя с Дженоа заради наказание.

Началото с нищо не подсказа, че Наполи ще постигне толкова убедителна победа. Нещо повече: Лацио поведе при първата си опасна атака благодарение на добро центриране на Имобиле. Включилият се напред Де Фрай само протегна крак и отклони топката, правейки безпомощен Хосе Рейна.

По ирония на съдбата, холандският бранител откри резултата и в мача между двата тима на “Олимпико” през есента, а наполи отново направи обрат до 4:1.

Естествено, след полученото попадение последва натиск на домакините, но защитата на Лацио се справяше много спокойно с пробивите на Инсиние, Мертенс и Кайехон. В един епизод домакините претендираха за нарушение на Уолъс срещу Мертенс в наказателното поле, но такова нямаше и бранителят на “бианкочелестите” просто използва по-голямата си физическа сила.

Пред другата врата Марко Пароло стреля в аут след добро центриране на Адам Марушич. Малко преди края на полувремето Жоржиньо изненада защитниците на Лацио с бързо изпълнен фаул, Кайехон елегантно овладя топката и я пусна покрай Стракоша за 1:1.

Втората част се разви кошмарно за Лацио. В 54-ата минута Уолъс си заби автогол след центриране от десния фланг, а в 56-ата влезлият на мястото на Марек Хамшик Пьотър Желински закачи леко топката след силен шут на Марио Руи и тя стана неспасяема за Стракоша.

Тоталното надмощие на Наполи си пролича най-ясно при четвъртия гол. Комбинацията бе наистина красива, а Мертенс я завърши по перфектен начин, чуквайки топката покрай стража на гостите за крайното 4:1.

Неаполитанци можеха да вкарат и още голове, но подходиха несериозно в няколко ситуации в последните минути. В следващия кръг отборът на Сари едва ли ще се затрудни у дома срещу СПАЛ 2013 и ще се надява Ювентус да загуби точки в дербито на Торино.

На Лацио предстои домакинство на Верона, в което ще се опита да сложи край на серията от три поредни загуби.

НАПОЛИ - ЛАЦИО 4:1