Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Наполи се върна на върха в Серия А

Отборът на Наполи се върна на върха в Серия А след победа като гост с 2:0 над последния в класирането Беневенто. Неаполитанците събраха 60 точки и имат една повече от шампиона Ювентус, който по-рано през деня разгроми Сасуоло със 7:0.

Първото полувреме мина под диктовката на гостите, които отбелязаха един гол чрез Дрис Мертенс но и домакините имаха своите моменти, като в края пропуснаха да отбележат. Гостите нанесоха втори удар в началото на втората част и отказаха домакините да търсят нещо в този мач.

Наполи пропусна да открие резултата в 13-ата минута, когато удар на Лоренцо Инсиние уцели напречната греда. Все пак логичното се случи в 20-ата минута, когато Дрис Мертенс с техничен удар от наказателното поле откри резултата с 14-ия си гол за сезона. В 25-ата минута Мертенс беше близо до втори гол, но вратарят на Беневенто Пуджони спаси. Стражът на домакините се прояви добре и три минути по-късно, когато Хосе Кайехон стреля мощно право в тялото му.

В края на полувремето Беневенто беше близо до изравняване след страхотна атака, но Джуричич не успя да уцели вратата. В последната минута на редовното време на първата част домакините изпълниха пряк свободен удар след нарушение на Кулибали, но не последва нищо опасно и резултатът се запази.

Наполи нанесе своя втори удар в началото на втората част, след като капитанът на гостите Марек Хамшик удвои. Словакът получи топката от Хосе Кайехон отдясно и с удар отблизо направи вратаря на домакините безпомощен.
В 56-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Кулибали ритна съперник в опита си да изчисти топката от наказателното поле.

Зад топката застана Гилерме, но изпълнението се забави, тъй като беше поискано видеоповторение. В крайна сметка реферът Марко ди Бело отмени решението си, тъй като се оказа, че е имало засада при атаката на Беневенто.

В 65-ата минута Наполи беше близо до отбелязването на трети гол, но Мертенс не успя да стигне до топката.

В самия край на добавените шест минути Хосе Кайехон беше близо до трети гол, но пропусна след пробив отляво на вратата. В крайна сметка резултатът се запази и така Наполи се откъсна с точка аванс пред Ювентус на върха, докато Беневенто остана твърдо закотвен на дъното.