Гълъбинов със супер асистенция, Дженоа изненада неприятно Лацио на “Олимпико” (видео)

Отборът на Дженоа си тръгна с ценна победа с 2:1 от гостуването си на Лацио от 23-ия кръг в Серия “А”. Българинът Андрей Гълъбинов изигра цял мач за гостите и имаше важна роля в този двубой. Именно той с пета асистира за Горан Пандев за първия гол в мача в 55-ата минута, но домакините изравниха чрез Марко Пароло в 59-ата минута. В самия край на мача Диего Лаксалт смълча трибуните на “Олимпико” с втори гол, който се оказа и победен за “Грифоните”. Това бе юбилеен мач номер 100 между двата тима.

Лацио действаше по-активно и в 20-ата минута Марко Пароло бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе над вратата. В 38-ата минута Луис Алберто опита далечен истрел, който обаче бе неточен.

В 39-ата минута Дженоа създаде едно от най-добрите си положения до момента. Гостите организираха контраатака, завършила с изстрел на Диего Лаксалт, но в ръцете на вратаря.

В 41-ата минута отново Луис Алберто пробва изстрел, който този път бе в очертанията на вратата, но не успя да затрудни Матиа Перин.

Второто полувреме бе по-интересно. В 53-ата минута Лукас Лейва отправи силен удар, преминал встрани от вратата.

В 55-ата минута Дженоа успя изненадващо да поведе в резултата. Гълъбинов получи в наказателното поле и с пета чукна към Горан Пандев, който хладнокръвно прати топката във вратата за 0:1.

Лацио веднага реагира и само четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Мартин Касерес пусна остър пас в пеналта и Пароло технично с едно докосване насочи кълбото в мрежата за 1:1.

В 80-ата минута Дженоа вкара втори гол, дело на Диего Лаксалт, но попадението бе отменено след намесата на ВАР, тъй като уругваецът си помогна с ръка при овладяването на топката.

До края Лацио опита да стигне до победата, но усилията на домакините не дадоха желания резултат.  В същото време в добавеното време Дженоа се добра до втори гол. Диего Лаксалт получи чудесно центриране и с глава порази вратата на томас Стракоша за 1:2.

Така Дженоа събра актив от 24 точки и излезе на 13-ата позиция в таблицата. Лацио пък записа втора поредна загуба и остава 3-ти с 46 точки.