Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:0

ЦСКА с трудна победа над Миньор в Перник

Волейболният отбор на ЦСКА постигна доста измъчена 12-а победа в Суперлигата на България. "Червените" се наложиха много трудно като гости над Миньор (Перник) с 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 25:22) в среща от 16-ия кръг, играна тази вечер в зала "Борис Гюдеров".

Така момчетата на Сашо Попов продължават да са на 2-о място във временното класиране с 12 победи, 4 загуби и 39 точки. Миньор остава 10-и с 4 победи, 11 загуби, 10 точки и мач по-малко. В следващия 17-и кръг ЦСКА е домакин на шампиона и лидер в таблицата Нефтохимик 2010 (Бургас), а перничани ще гостуват на Левски.

Армейците продължават да не са в оптимален състав заради контузии на основни играчи - Венцислав Георгиев, Яни Георгиев, Иван Крачев и Станислав Петков. Това наложи за втори пореден мач след този с Пирин (Разлог) Христо Цветанов и Пламен Шекерджиев да не играят на своите постове, а съответно като посрещач и диагонал. ЦСКА, обаче, се справи отново и записа нова победа.

В първия гейм Миньор имаше преднина от две точки при второто теническо прекъсване, но след това ЦСКА направи 5 поредни точки. "Червените" задържаха аванса си и поведоха след 25:23. В края на втората част "червените" имаха 4 геймбола, но домакините изравниха при 24:24. Последва размяна на точки, като ЦСКА бяха по-стабилни във важните разигравания и дръпнаха с 2:0 след 27:25.

Домакините от Миньор взеха инициативата в третия гейм. Те поведоха в началото с 8:3 и до края не изпуснаха водачеството, за да намалят резултата изоставането си след 25:21. Перничани започнаха добре и в четвъртата част като поведоха с 8:5, но армейците изравниха. В края, при 19:19 "червените" взеха три поредни разигравания и не допуснаха мачът да се реши в тайбрек - 25:22 и 3:1 за ЦСКА.

Нов страхотен мач за ЦСКА направи Пламен Шекерджиев, който отново се наложи да играе на нетипичния пост на диагонал. Шекерджиев бе над всички и заби 24 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. За домакините от Миньор Иван Дамянов реализира 25 точки (1 блок, 1 ас и 66% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успех.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ЦСКА 1:3 (23:25, 25:27, 25:21, 22:25)
МИНЬОР: Павел Иванов 5, Иван Дамянов 25, Пламен Драгиев 15, Ивайло Иванов 15, Кристофър Петров 7, Стефан Чавдаров 7 - Методи Методиев-либеро
Старши-треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ
ЦСКА: Владимир Станков 7, Пламен Шекерджиев 24, Ивайло Стефанов 11, Христо Цветанов 9, Красимир Гайдарски 13, Тодор Костов 11 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)