Автогол и дузпа вдигнаха Валенсия на крака (видео)

Изгубилият скорост в Примера дивисион отбор на Валенсия постигна трудна победа с 2:1 над Жирона в първото си домакинство за 2018 г. С този успех тимът на Марселиньо успя да се стабилизира и пак е само на 2 точки зад втория Атлетико Мадрид.

Преди днешния мач “прилепите” имаха три загуби с последните си четири срещи за първенство, което ги отдалечи от лидера Барселона. Началото също беше лошо за тях, защото още в 8-ата минута те се оказаха догонващи, след като Порту засече топката с глава в мрежата и новаците поведоха.

Шансът помогна на Валенсия да изравни, тъй като в 27-ата минута Йонас Рамальо отклони кълбото в собствената си врата и Ясин Буну не успя да реагира - 1:1.

Три минути след подновяването на играта Даниел Парехо докара нещата до 2:1 след точно изпълнена дузпа.

Тимът на Жирона обаче не се предаде и до последно представляваше заплаха за домакините. Те пък пропуснаха да решат всичко преди последния сигнал заради пропуски на Родриго Морено и дебютиралия Лусиано Вието.

Жирона заема десета позиция в класирането.