"Местайя" има нов любимец (видео)

Новото попълнение на Валенсия Лусиано Вието изигра феноменален мач при победата над Лас Палмас с 4:0 в реванш от 1/8-финалите за Купата на краля. Взетият под наем от Атлетико Мадрид нападател заби хеттрик, а третият му гол беше истински шедьовър - прехвърляне на вратаря почти от центъра. Зрелищно беше и попадението на сърбина Неманя Максимович, а гостите трябва да са доволни, че не загубиха и с по-стряскащ резултат.

Валенсия се добра до равенството (1:1) в първия мач с гол в самия край и това даде голямо предимство на състава на Марселино. Наставникът на "прилепите" не можа да води тима на Канарските острови заради травма, получена при пътен инцидент, но днес беше край тъчлинията.

Валенсия започна в атака със Симоне Дзадза и Вието, който нямаше гол в официален двубой през цялата календарна 2017 година. По двата фланга им помагаха Андреас Перейра и Начо Хил.

За Лас Палмас основната задача през сезона е да се спаси от изпадане, но старши треньорът Пако Хемес обеща, че отборът му няма да се даде без бой на "Местайя". Гостите бяха без няколко важни фигури, а в предни позиции действаше Джонатан Кайери, подпомаган от Ален Халилович.

Началото бе по-добро за Валенсия, но Андреас Перейра стреля в аут от границата на наказателното поле, а малко по-късно Вието беше близо до първия си гол за "прилепите", но топката мина над гредата. В 20-ата минута Начо Хил изскочи сам срещу вратаря Раул Лисоаин, ала не успя да го преодолее, а при следващата домакинска атака и Дзадза пропусна да открие резултата.

Мачът се развиваше по начин, който подсказваше, че голът за Валенсия няма да закъснее. В 30-ата минута Лисоаин някак изби удар с глава на Дзадза, но Вието беше на точното място и се разписа за пръв път с фланелката на новия си тим. Домакините имаха и други опасни атаки до почивката, а малко преди нея попадение на Кайери беше отменено заради негово нарушение в атака.

В началото на второто полувреме Вието се разписа отново. Пробив отдясно на Перейра осигури достатъчно пространство за аржентинеца, а неговият прехвърлящ удар бе от наистина висока класа. Още по-красив беше третият гол на "прилепите". Негов автор стана Неманя Максимович в 54-ата минута с бомбен шут извън наказателното поле.

Черешката на тортата обаче предстоеше. В 65-ата минута Вието овладя топката малко след центъра и видя, че Лисоаин е излязъл напред. Аржентинецът реши да потърси изненадата и сполучи, защото топката се заби точно под гредата. Публиката на "Местайя" започна да скандира името на Вието и бурно го аплодира при излизането му от терена в 71-ата минута, когато на неговото място се появи Родриго Морено.

Едва при този резултат Валенсия намали темпото и позволи на гостите да организират няколко атаки, но те не съумяха да се доберат дори ди гол на честта.

Следващото изпитание пред "прилепите" е гостуване на Депортиво Ла Коруня в събота. Лас Палмас пък ще се изправи срещу новака Жирона в опит да се измъкне от последното място в класирането на Ла Лига.