Късен гол донесе спокойствие на Валенсия

Отборът на Валенсия се добра до ценно равенство 1:1 в гостуването си на Лас Палмас от 1/8-финала за Купата на Испания. “Прилепите” получиха гол през първото полувреме, дело на Джонатан Калери в 36-ата минута, но успяха да се доберат до хикса с попадение на Родриго Морено в 85-ата минута и могат да гледат по-спокойно към реванша.

Лас Палмас успя да поведе в 36-ата минута, когато Борха Ерера центрира остро по земя в наказателното поле и Джонатан Калери отблизо засече кълбото в мрежата за 1:0.

Валенсия обаче натисна в края и в 85-ата минута Тони Лато пусна по земя за Родриго Морено, който засече кълбото в мрежата за 1:1.

Така двата тима ще решат всичко в реванша на “Местайя” , но Валенсия вече има предимство от гола на чужд терен, така че и нулево реми ще е достатъчно за “Прилепите”. Срещата ще се изиграе на 9 януари.